Odborné, kariérové a polytechnické vzdělávání v  MSK CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008507

Odborné, kariérové a polytechnické vzdělávání v  MSK CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008507.

SVČ Krnov je součástí projektu, který je zaměřen na podporu pravidelné celoroční činnosti žáků.

Robotika:

Účastníci kroužku Robotika budou svou činnost zaměřovat na rozvoj logického myšlení, podporu kreativity, základů programování a robotiky.

Využíváním těchto postupů budou děti vedeni k tvořivosti a schopnosti logického úsudku. Zároveň bude podpořena spolupráce mezi nimi a dojde i ke zvýšení komunikačních dovedností a rozvíjení schopnost řešit problémové situace.

Aktivity spojené s robotikou umožňují rozvíjet dovednosti týmové spolupráce, komunikace, tvořivosti a kritického myšlení při řešení problémů.

Účastníci budou také rozvíjet informatické myšlení díky úlohám zaměřeným na detekci a řešení problémů a jeho zápis v grafickém programovacím prostředí.

Letecký modelář:

Modeláři mají možnost naučit se v modelářském kroužku manuální zručnosti, osvojít si základy řezání, broušení, lepení, lakování, čtení plánků a práci podle výkresové dokumentace.

Dozví se o základech aerodynamiky, meteorologie ad. Letecké modelářství je i létání s modely, které nabízí jedinečnou možnost pohybu v přírodě na čerstvém vzduchu a v kolektivu kamarádů.

Letecké modelářství podporuje tvořivost, zručnost, trpělivost, ale také i smysl pro fair play. Modeláři mohou všechny nabyté zkušenosti a dovednosti prostřednictvím modelářství rozvíjet a tím se připravovat na budoucí život.

Další projekty

Euroregion Praděd financuje náš mikroprojekt „Děti bez hranic – Hrajeme si společně“, pod registračním číslem CZ.3.22/3.3.07/13.03626.

Díky tomuto projektu jsme navázali spolupráci s polskými dětmi a mládeží z Glubczyc a Pietrowic.

Za poznáním staročeských zvyků a řemesel

Nosnou myšlenkou projektu bylo poznání a oživení staročeských zvyků, řemesel a dovedností našich předků. Účastníci si rozšiřovali pomocí zážitkové pedagogiky interaktivní formou své obzory v oblasti staročeských zvyků všech ročních období. Měli možnost uvědomovat si identitu a příslušnost ke svému regionu.
V rámci projektu se návštěvníci aktivně zapojili v dílnách a vyzkoušeli si téměř všechny činnosti a řemesla vztahující se k tématu.

Obsahem celého projektu byly tyto programy:

I. „Za poznáním staročeských zvyků a řemesel“ aneb Podzimní domeček (říjen 2010)

II. „Za poznáním staročeských zvyků a řemesel“ aneb Mikulášský domeček (prosinec 2010)

III. „Za poznáním staročeských zvyků a řemesel“ aneb Jarní domeček (duben 2011)

IV. „Za poznáním staročeských zvyků a řemesel“ (červen 2011)

Sledujte nás na Facebooku a nic vám neunikne
Nelze zobrazit Facebook okénko. Máte vyplé Marketing & Social cookies.
Sponzoři a mediální podpora